Rower biegowy PUKY LR M 4058

290,00 zł+ koszty wysyłki

Dostępność: Dostępny
Ten produkt może być u Ciebie: 03 (Sobota)

Jaką hulajnogę wybrać dla dziecka? Wiosna i lato to dobry czas do aktywności na świeżym powietrzu. Warto, aby nasze dziecko spędzało ten czas w ruchu, gdyż tylko ruch gwarantuje prawidłowy rozwój młodego organizmu, zwiększa jego wydolność, a przede wszystkim wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie. Ruch to także podstawa dobrej zabawy na podwórku wśród grona znajomych. Można biegać, grać w piłkę, można jeździć na rowerze, czy na rolkach. Coraz częstszym widokiem są też młodzi ludzie na hulajnogach.

Hulajnogi stają się z roku na rok stałym elementem krajobrazu miejskich placów zabaw, podwórek i parkowych alejek. Podobnie jak rowery, w ciągu ostatnich kilkunastu lat przeszły one ewolucyjne zmiany, wprowadzające wiele nowinek technicznych, zarówno w swojej konstrukcji, jak i w zastosowanych materiałach i samym designie tych pojazdów. Na rynku dostępne są dziś tysiące różnych modeli w zróżnicowanych cenach wahających się od 30 do nawet 1000 złotych.

Czym zatem kierować się przy wyborze hulajnogi dla naszego dziecka? Jak sprawić, aby nasza pociecha czerpała z tej formy przemieszczania się, a zarazem spędzania wolnego czasu samą przyjemność, a my opiekunowie, abyśmy się czuli pewnie wiedząc, że w odpowiedni sposób zadbaliśmy o maksymalne bezpieczeństwo naszego dziecka?


Bezpieczeństwo to podstawa

Wprawdzie na hulajnodze nie można rozwinąć takich prędkości, jak jest to możliwe podczas jazdy na rowerze, jednak warto założyć, że już nawet taka szybkość może być dla naszego dziecka niebezpieczna i grozić upadkiem, a co za tym idzie niepotrzebnym zadrapaniom, otarciom i ranom. Zanim więc  puścimy naszego urwisa w wyprawę na hulajnodze wyposażmy go przynajmniej w kask. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza w początkowej fazie nauki jazdy na tym wehikule i dotyczy przede wszystkim młodszych dzieci. Warto jednak zdać sobie sprawę, że nawet te starsze, umiejące już nieraz doskonale poruszać się na hulajnodze powinny zabezpieczać głowę przed potencjalnymi urazami – nie zapominajmy, iż wraz z nabywanymi umiejętnościami rośnie również potrzeba przedziwnych i nie zawsze bezpiecznych manewrów, które mogą bardzo różnie się skończyć.


zdjecie2.jpgDobrze dobrany kask

Przy wyborze kasku należy kierować się przede wszystkim rozmiarem główki dziecka, którą należy zmierzyć np. miarką krawiecką w obwodzie czoła. Druga istotna rzecz to certyfikat bezpieczeństwa – kaski, które go posiadają zostały sprawdzone w uprawnionym do tego laboratorium technicznym i są dopuszczone do użytkowania. Ceny certyfikowanych kasków dla dzieci wahają  się w granicach od 30 do 150 zł. Taka rozpiętość cenowa wynika z marki nakrycia głowy, modnego designu, rozmaitych patentów zapięć i regulacji.


Ochraniacze na łokcie i kolanazdjecie3.jpg

Bardziej przezorni rodzice mogą wyposażyć pociechę również w ochraniacze na kolana i łokcie. Zabezpieczają one przed zadrapaniami, a w skrajnych przypadkach zmniejszają ryzyko poważniejszych kontuzji.


Czas na hulajnogę

Wyposażeni co najmniej w kask możemy przystąpić do wyboru hulajnogi. Podstawowym parametrem, którym należy się kierować - tak samo jak w przypadku kasków - jest bezpieczeństwo. Wybierajmy więc tylko hulajnogi posiadające certyfikat bezpieczeństwa. Nie raz można bowiem usłyszeć historie o tego typu wehikułach, którym podczas jazdy odpadały koła (wyobraźcie sobie jak ważny jest kask podczas takiego nieszczęśliwego wypa

dku).

Hulajnogi składane to dodatkowy element ryzyka i zawodności - hulajnoga może się złożyć podczas jazdy lub też np. przyciąć dziecku palec podczas składania. Nie wybierajmy więc „składaków”, nie bądźmy królikami doświadczalnymi niepewnych konstrukcji i rozwiązań.

Napisz recenzję

Rower biegowy PUKY LR M 4058

Rower biegowy PUKY LR M 4058

loadertel: 732 850 600

Drogi kliencie. Jeśli nie ma odpowiedzi na pytanie którę chcesz zadać napisz poniżej..

(opcjonalnie)
*(Wymagany poinformujemy Cie o odpowiedzi)